Okładka książki "Dynastia Miziołków"

Aktualności Joanna Olech w Bibliotece Mały Kack. Spotkanie i konkurs

Biblioteka Mały Kack (ul. Łowicka 51) zaprasza dzieci w wieku szkolnym na spotkanie z Joanną Olech - autorką słynnej Dynastii Miziołków oraz serii przygód radosnego smoka Pompona. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia o godz. 12:00. Oprócz wzięcia udziału w spotkaniu zachęcamy do przystąpienia do zabawy, w której nagrodami będą książki Joanny Olech z autografem oraz biblioteczne gadżety.

Uczestnicy interaktywnego spotkania dowiedzą się m.in.: co jest potrzebne do tego, aby zostać pisarką/pisarzem oraz kim są Miziołki (jeśli jeszcze nie czytali tej książki). Wezmą również udział w konkursie na mini-opowiadanie o smoku Pomponie, a przy okazji będą miały okazję go wspólnie narysować.

Wydarzenie potrwa około 60 minut. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem: filianr11@bibliotekagdynia.pl

Zabawa z nagrodami

Przy okazji spotkania Biblioteka Gdynia zaprasza młodych czytelników (których oczywiście mogą trochę wspomóc rodzice) do wzięcia udziału w zabawie, w której można wygrać atrakcyjne nagrody.

Zasady

Stwórzcie rysunek, malunek lub projekt cyfrowy pracy zainspirowanej książkami Joanny Olech. Technika i format są dowolne. Zdjęcie lub skan pracy umieśćcie w komentarzu pod naszym postem konkursowym na Facebooku. Post konkursowy dostępny jest TUTAJ.

Termin zgłoszeń

Na komentarze z pracami czekamy do środy, 10 kwietnia, do godz. 23:59. W czwartek, 11 kwietnia na naszym facebookowym profilu ogłosimy pięciu zwycięzców.

Nagrody

Uwaga! Warunkiem otrzymania nagrody jest wzięcie udziału w spotkaniu z Joanną Olech w Bibliotece Mały Kack (13.04, godz. 12:00)!

Nagrodą główną w konkursie będzie książka Joanny Olech z autografem autorki oraz biblioteczne upominki! Wyłonionych zostanie pięciu zwycięzców, którzy otrzymają nagrodę główną. Pozostali uczestnicy, którzy nie znajdą się w zwycięskim gronie, ale pojawią się na spotkaniu, również otrzymają upominek.

O autorce

Joanna Olech - zapalona propagatorka czytelnictwa i dobrego designu. Krytyk literacki, jurorka konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY, pisarka i ilustratorka. Publikuje w „Tygodniu Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książkach” i wielu innych czasopismach. Laureatka licznych nagród i wyróżnień za teksty książek i ilustracje, m.in.: nagrody Naszej Księgarni, nagrody im Kornela Makuszyńskiego, nagrody specjalnej Polskiej Sekcji IBBY. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.