Aktualności Biblioteka Gdynia łączy siły ze stowarzyszeniem KACK

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Gdynia nawiązała współpracę z gdyńskim stowarzyszeniem KACK (Katolickim Centrum Kultury)!

Razem zrealizujemy różne, interesujące projekty, które będą Państwo mogli śledzić w naszych mediach społecznościowych. Będziemy również wspólnie promować kolejną edycję przeglądu amatorskich grup teatralnych KURTYNA. Liczymy na owocną współpracę, która przede wszystkim da wiele radości naszym czytelnikom i czytelniczkom.

Czym jest KACK?
Stowarzyszenie „Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku” to organizacja, która powstała, by wspierać rozwój każdego człowieka, zwłaszcza tego, znajdującego się w trudnej sytuacji, wykluczonego społecznie, niepełnosprawnego oraz zagubionego we współczesnym świecie. Działa na rzecz indywidualnych osób, ale również całych rodzin. "KACK" organizuje  wydarzenia teatralne, warsztaty i festiwale artystyczne. Wspiera też rozwój kultury i sztuki, prowadzi kluby dyskusyjne, bibliotekę oraz czytelnię. Celem stowarzyszenia jest podejmowanie wszelkich działań, mających na celu aktywizację kulturalną społeczności oraz krzewienie zamiłowania do sztuki w każdym człowieku.