Dorastanie w samotności. Spotkanie z Olgą Górską

Biblioteka z Pasją

Biblioteka z Pasją (Al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na spotkanie autorskie Olgą Górską, autorką książki Nie wszyscy pójdziemy do raju.

Debiutancka powieść Olgi Górskiej przyciąga uwagę wszystkich: osób zajmujących się krytyką zawodowo, jak i tych, które i którzy obdarzają powieści czytelniczą miłością. Choć krótka, zawiera w sobie wiele wątków – od dorastania w Polsce lat 90., okresie rozwijającego się kapitalizmu, przez wycieczki do świata wyobraźni, aż do pierwszych miłości narratorki. I to takiej, której główna bohaterka się nie spodziewała, choćby dlatego, że o lesbijkach mało kto wspominał.

Olga Górska urodziła się w Radomiu w połowie sierpnia 1988 roku. Z zawodu urzędniczka, z wykształcenia humanistka, z pochodzenia proletariuszka. Mieszkała w Lublinie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Londynie. W dzieciństwie lubiła grać w piłkę (jako napastniczka), oglądać Króla Lwa i chodzić do kościoła. W dorosłym życiu lubi spać, oglądać stare filmy i słuchać soulu z lat 60. Laureatka III edycji Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Spotkanie poprowadzi Paweł Radziszewski, autor Pomiędzy oraz niedawno wydanej Niepowinności.

Speaking of English - zajęcia językowe z wolontariuszką ECS, Martiną

25 / 04 / 2024