Dumne kino - przegląd filmów

Biblioteka z Pasją

Z okazji miesiąca dumy (Pride Month) zapraszamy na przegląd kina LGBT+, w zestawieniu znajdą się filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach, w gwiazdorskiej obsadzie, pokazujące ciekawe historie.

06.06 – 17:00 - Rodzinne ujęcie

Albert i Armand wspólnie żyją i prowadzą klub nocny. Kłopoty zaczynają się, gdy syn Alberta zaręcza się z córką skrajnie prawicowego senatora. Komedia z Robinem Williamsem w roli głównej.

14.06 – 17:00 - Siła i piękno

Marina, gdy jej dużo starszy partner trafia do szpitala, musi stawić czoła jego rodzinie oraz służbie zdrowia. Chilijski laureat Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

20.06 - 17:00 - Rodzinne ujęcie na bis

Nastoletnie rodzeństwo wychowywane przez dwie matki odnajduje swojego biologicznego ojca.
Komedia z Anette Bening, Julianne Moore, Markiem Ruffalo.

28.06 - 17:00 - W cieniu włoskiej willi

Elio spędza wakacje w rodzinnej willi. Pewnego dnia przybywa młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. Ich znajomość zamienia się powoli w coś więcej.

Filmy 15+

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen – różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury – modelowe rozwiązania polskie i norweskie”.

Lubię polski! | I like Polish! | Я люблю польську!

01 / 07 / 2022

Poradnik użytkownika bałtyckich plaż