Mechaniki solidarności – warsztat gier kooperacyjnych. Gdynia Design Days

Biblioteka z Pasją

Warsztat będzie poświęcony tworzeniu planszowych gier kooperacyjnych w oparciu o dostępne w domu materiały. W trakcie spotkania zostanie omówiona teoria game designu w kontekście gier kooperacyjnych. Wspólnie zastanowimy się nad tym, dlaczego potrzebujemy gier opartych o współpracę i jak to może służyć edukacji i biznesowi. Następnie przejdziemy do części kreatywnej i spróbujemy stworzyć własne koncepty gier planszowych opartych o wspólne zmagania z systemem gry.

Prowadząca: doktor Marta Tymińska
Z wykształcenia psycholożka i kulturoznawczyni. W swojej pracy naukowej skupia się przede wszystkim na grach cyfrowych i ich kulturotwórczej roli. Rozprawa doktorska poświęcona była studiom nad awatarami, bada również opowieści transmedialne, gry niezależne oraz relacje pomiędzy graczem, awatarem a emergentną narracją gier. Napisała kilka tekstów poświęconych kulturom fanowskim, jak również chętnie sięga po tematykę mangi i anime. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim na stanowisku adiunkta w Zakładzie Filmu i Mediów. Organizatorka wydarzeń poświęconych popkulturze (Pasja Minicon w Gdyni), animatorka kultury lokalnej, członkini Stowarzyszenia Arteria oraz aktywistka równościowa. W kinie ceni sobie przede wszystkim animacje w każdej formie. Edukatorka filmowa dzieci i młodzieży (a niekiedy osób w wieku senioralnym) od 2009 roku. Współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej oraz Akademią Filmową Multikina. Niedawno brała udział w "Spacją się skacze", gdzie opowiadała o społecznym wpływie gier. Interesuje się i uczy o projektowaniu gier w edukacji.
Prywatnie, wielbicielka papug, podróży, powieści (SF, fantasy, YA) oraz kuchni roślinnej.

UWAGA! Warto zapisać się wcześniej i pobrać komponenty do materiałów w formacie print-to-play. Nie jest to konieczne, ale zdecydowanie może się przydać! Przed warsztatem należy również w domu przygotować materiały plastyczne takie jak kartki papieru a4, kolorowe kredki i/lub flamastry oraz ołówki.

Zapisy na warsztaty trwają. Na warsztat można zapisać się na stronie Gdynia Design Days.

Warsztaty będą odbywać się na platformie Discord Biblioteki Gdynia pod adresem: https://discord.com/invite/pkNj5y5wmw

Język polski dla młodzieży / Польська мова для молоді — #mojemiejscewbibliotece #моємісцевбібліотеці

08 / 05 / 2024
Biblioteka z Pasją