Osteobus i badania lekarskie w Bibliotece Chylonia

Biblioteka Chylonia

Gmina Miasta Gdyni wraz z Gdyńskim Centrum Zdrowia zaprasza do mobilnego punktu badań profilaktycznych przeciwko osteoporozie. 26 kwietnia (piątek) w godzinach 10.00 - 17.00 osteobus będzie zaparkowany przy Bibliotece Chylonia przy ul. Opata Hackiego 33 oraz przy Kościele św. Mikołaja przy ul. Chylońskiej 227. Dodatkowo tego dnia w Bibliotece Chylonia w godzinach 10.00 - 13.00 mieszkańcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z  konsultacji lekarskich i zrobić badania.

Program w całości skierowany jest do kobiet powyżej 65 roku życia, ale także do kobiet w wieku 40-64 lat z co najmniej jednym czynnikiem ryzyka złamania osteoporotycznego. Natomiast działaniami edukacyjnymi mającymi na celu zwiększenie świadomości o osteoporozie będą objęte zarówno kobiety, jak i mężczyźni powyżej 50 roku życia. W ramach programu kobiety przejdą ocenę ryzyka poważnego złamania osteoporotycznego narzędziem FRAX, następnie osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu skorzystają z badania densytometrycznego i wizyty lekarskiej.

W godzinach 10.00 - 17.00 w Bibliotece Chylonia zaplanowano także:

· konsultacje z dietetykiem,

· konsultacje z farmaceutą,

· pomiar ciśnienia, cukru we krwi i cholesterolu,

· edukację z zakresu profilaktyki raka piersi.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość założenia karty mieszkańca.

Mieszkańcy łąki - warsztaty literacko-plastyczne

06 / 05 / 2024