II Turniej Senjutsu: Bitwa o Japonię

Biblioteka Witomino

Senjutsu to gra, w której gracze wcielają się w samurajów toczących zacięte pojedynki. Zapraszamy na drugi turniej w Bibliotece Witomino.

ZASADY:

1. SAMURAJ - do turnieju można zgłosić jednego samuraja dostępnego w zestawie podstawowym lub dodatkach.

2. TALIA – do turnieju  należy zgłosić talię złożoną zgodnie z zasadami budowania talii:

• talia musi liczyć 40 kart (do limitu nie wlicza się karty Zdolności Głównej, kart Broni oraz kart pozostających na stole podczas rozpoczęcia rozgrywki)
  • można wybrać tylko 1 kartę rangi Jedeit (zielona)
  • można wybrać tylko 1 kopię każdej karty rangi Złoto (złota).
  • można posiadać max. 8 kart rangi Złoto (złota)
  • można wybrać tylko 2 kopie każdej karty rangi Stal (srebro).
  • można wybrać tylko 3 kopie każdej karty rangi Drewno (brązowa)
  • można wybrać tylko jedną ze Szkół Nadzorowanych. Wybór szkoły nadzorowanej wyklucza możliwość użycia kart Zdolności z innych szkół. Jeśli nie zostanie wybrana żadna ze szkół, to nie można włączyć do talii żadnej z kart należących do dowolnej Szkoły Nadzorowanej.

3. FORMAT TURNIEJU – turniej rozgrywany systemem szwajcarskim. Minimum odbędą się 4 rundy, po których zostanie wyłoniony zwycięzca lub rozlosowane pary playoff.

4. CZAS TRWANIA – gracze mają pół godziny na rozegranie partii. Jeśli po tym czasie nie zostanie wyłoniony zwycięzca, decyduje ilość ran.

5. ROZSTAWIENIE – gracze przed pojedynkiem na przemian rozstawiają elementy terenu (kapliczka + 3 dowolnie wybrane). Rozpoczyna gracz z wyższą pozycją na torze przewagi. Po wyłożeniu ostatniego elementu gracze wystawiają bohaterów. Tym razem zaczyna gracz o niższej pozycji na torze przewagi. Wybiera strefę rozstawienia. Przeciwnik musi wystawić się w przeciwległej strefie rozstawienia.

6. ZASADY GRY – w trakcie rozgrywki obowiązują podstawowe zasady z podręcznika gry.

Odwrócony plecami umięśniony wojownik trzymający w rękach dwa miecze na tle japońskiej flagi

Star Wars Day

04 / 05 / 2024