Star Wars Day

Biblioteka Witomino

W sobotę, 4 maja 2024 wszystkie filie Biblioteki Gdynia będą nieczynne. Biblioteka Witomino (ul. Widna 2B) robi jednak mały wyjątek! Tylko ekskluzywne grono Rycerzy Jedi i krwiożerczych Imperatorów, którzy zechcą wziąć udział w wydarzeniu, będzie miało możliwość wejścia do biblioteki. Celebrację rozpoczynamy 4 maja od godz. 10:00 i wspólnie bawimy się aż do 18:00! Szczegółowy harmonogram Star Wars Day w Bibliotece Witomino znajdziecie poniżej.

10:00-12:00 - STAR WARS LEGION - pokaz gry bitewnej

Star Wars Legion to strategiczna gra figurkowa pozwalająca się wcielić w dowódcę armii z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gracze prowadzą do boju wojska na skutej lodem planecie Hoth, lesistym księżycu Endorze, pustynnym Tatooine. To niebywała okazja, żeby ujrzeć pięknie wykonane i pomalowane modele przedstawiające unikatowych żołnierzy, niezwykłe pojazdy i kultowe postacie takie jak: Darth Vader, Luke Skywalker czy Boba Fett.

10:00-14:00 - KIDS STAR WARS

1. Star Wars Trivia – sprawdź, jak dobrze znasz świat i postacie Gwiezdnych Wojen
  2. Story Cubes Star Wars – stwórz własne historie w międzygalaktycznych klimatach
  3. Star Wars Star Battle Board Game – dowodzicie elitarną grupą 6 oddziałów ruchu oporu i waszym zadaniem jest sforsowanie 3 linii nieprzyjaciela, by dotrzeć do celu. Gra dla 2-4 graczy, rozgrywka trwa około 30 minut
  4. Star Wars Rebels vs Galactic Empire – wybierz stronę Mocy i wciel się w rolę członka Rebelii – Ezrę – lub namiestnika Imperium – Inkwizytora. Zdobywaj, podbijaj, broń się i decyduj o losach galaktyki! Gra dla 2 graczy, rozgrywka trwa około 40 minut.

12:00-16:00 STAR WARS UNLIMITED - turniej gry karcianej

Każdy gracz ma obowiązek posiadać listę swoich kart, którą może przedstawić przeciwnikowi lub sędziemu.

12:00-16:00 - Sesja RPG w systemie STAR WARS

• Tytuł: Ekstrakcja. Ratunek. Ekstrakcja
  • Prowadzenie: Bartosz Guczalski
  • Opis: Wasz oddział został wysłany z misją ekstrakcji jedynego ocalałego klona z oddziału komandosów, RC-1473 nazywanego Noir, z terytorium Seperatystów. Sama ekstrakcja zakończyła się sukcesem, ale podczas waszej ucieczki złapaliście ogon. Schowaliście się na pobliskim księżycu Yerbana-3, ale kiedy zdecydowaliście się odlecieć i kontynuować waszą misję, zostaliście zestrzeleni przed wyjściem z troposfery księżyca, a wasza misja zamienia się w misję ratunkową.
  • Obowiązują zapisyfilianr9@bibliotekagdynia.pl

W skład waszego zespołu wchodzą:

• Dowódca oddziału, Sierżant Voltage
  • Pilot i specjalista od logistyki, Drift
  • Strzelec Wyborowy, Target
  • Medyk, Skalpel

14:00-16:00 - Origami STAR WARS

Tworzenie modeli z uniwersum STAR WARS. Gwiezdne niszczyciele, myśliwce, roboty, postacie. To wszystko można złożyć z papieru. Multimedialny instruktaż.

16:30-18:00 Panel dyskusyjny o przyszłości filmów i seriali STAR WARS - moderacja Dariusz Domagalski

Wszystko zaczęło się od trylogii Georga Lucasa z przełomu lat 70/80 ubiegłego wieku, a rozrosło się do całego, potężnego uniwersum. Star Wars to obecnie nie tylko seria filmów i seriali, ale mnóstwo książek, gier, zabawek. To popkulturowy fenomen. Czy jednak wszystko idzie w dobrą stronę? Nowe kinowe produkcje pozostawiają wiele do życzenia, seriale mają nierówny poziom, a zapowiedzi Disneya nie napawają optymizmem. A może jest zupełnie inaczej? Może jak powiedział George Lucas po sprzedaniu praw do Star Wars Disneyowi: Nadszedł czas, aby przekazał Gwiezdne Wojny nowemu pokoleniu filmowców? A co Wy o tym sądzicie? Przyjdźcie pogadać, wymienić się poglądami.

Dodatkowe informacje związane z wydarzeniem:

• Biblioteka otwarta tylko dla uczestników STAR WARS DAY. Wypożyczanie książek w tym dniu będzie niemożliwe
  • wejście od strony tarasu
  • inauguracja sezonu tarasowego
Grafika w niebiesko-fioletowej kolorystyce. Statek kosmiczny. Poniżej napis: "Star Wars"

Star Wars Day

04 / 05 / 2024